Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest asystent w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, funkcja tego urządzenia wzrosło, w zasadzie ze względu pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy cel porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy zarzewie światła jest jednorodne, to jest legendarny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże znaczenie w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, gdyby chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się zobrazowanie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, ale daje pojęcie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one pomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wesprzeć w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest dużo mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy aktualnie nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od czasu rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego ważne jest, tak aby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten odmiana urządzenia posiada stałą ośka poziomą i ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten typ jest wyposażony w stałą ośka pionową oraz dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, że w podobny sposób model A kiedy tudzież klasa B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów gatunek jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten kategoria charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, iż wariant C jest kultowy jako struktury jednokolumnowe. Ten wersja struktury jest utworzony, jak zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl przedmiot biorąc, ten odmiana jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej zaś innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe oraz błyszczenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był zwięzły przedstawienie zastosowań a typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów materiał pomoże Ci uzyskać w dużej mierze lepsze zrozumienie tych jednostek.